Konta dla dzieci

Konto dla dziecka

Konto bankowe definiujemy jako rachunek standardowy prowadzony przez bank na nasze polecenie. Zalążkiem tego procederu na czas nieokreślony jest podpisanie umowy z bankiem. Podmiotem posiadającym konto może być osoba prywatna, grupa osób lub firma. W zależności od właściciela konta, ROR określany jest na różnych warunkach ściśle opisanych w umowie. Posiadacz rachunku bankowego ma pełną swobodę ze wszystkim czynnościami związanymi z zarządzaniem kontem. Generalnie rzecz biorąc, sam właściciel rachunku standardowego nie jest podmiotem generującym działania związane z usługami bankowymi, a jedynie zleceniodawcą, którego wykonawcą jest instytucja finansowa zwana popularnie bankiem.

Konto oszczędnościowe

Z definicji jest to ordynarny rodzaj konta bankowego podpiętego do zwykłego rachunku standardowego. Konto oszczędnościowe różni się od standardowego ROR-u przede wszystkim tabelą opłat. Rachunek standardowy posiada niskie marże i odsetki w czynnościach związanych z szeroko pojętymi przelewami i transferowaniem pieniędzy. Konto oszczędnościowe natomiast pobiera duże prowizje od każdej pojedynczej wysłanej elektronicznej gotówki. Jednakże, samo w sobie nie służy do tego rodzaju usług, tylko do odkładania środków. W gruncie rzeczy kapitalizacja roczna, jakiej najczęściej dotyczy ten rodzaj konta jest na poziomie trzech procent lub wyższym. Czy się to opłaca? To zależy od postępującej inflacji. Można powiedzieć, że taki rodzaj tego wyjątkowego rachunku jest po prostu zamrożeniem pewnej części swoich ciężko zarobionych pieniędzy i nie przekłada się na realny zysk zwłaszcza patrząc na procesy zachodzące w zmianach walut. Jednakże, warto jest spojrzeć na drugą stronę medalu i zauważyć pewnego rodzaju niuans. Konto oszczędnościowe, jeśli bierzemy pod uwagę kompletny brak zysków ale też strat patrząc na nakładające się na siebie wyżej opisane fakty, może służyć do cennej lekcji. Jest to wyrobienie sobie nawyku prawidłowego, konsekwentnego i skrupulatnego odkładania gotówki. Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których, nie zważając oczywiście na zarobek, pod koniec miesiąca mamy do dyspozycji jakąś kwotę pieniędzy. Najwięcej osób po prostu poczuje zew weekendowej zabawy i hiperkonsumpcjonizmu związanego z wydaniem zaoszczędzonej kwoty. Jeśli jednak spojrzelibyśmy na to na chłodno, nie przywiązując do tego żadnych „gorących” emocji, możemy spojrzeć na zaoszczędzoną liczbę jako inwestycję. Jeśli co miesiąc człowiek będzie oszczędzał jakiś procent zarobionych pieniędzy i konsekwentnie je odkładał, będzie w stanie nauczyć się odkładania na swoje największe marzenia i cele , a także nieprzewidziane sytuacje finansowe. Jest to cenny nawyk, który pozwoli pozbyć się myślenia i działania „od piętnastego do piętnastego”. Taka czynność pozwoli na zwiększenie poczucia własnego bezpieczeństwa finansowego i dojrzałego podejścia do kwestii finansowych. Konto oszczędnościowe dla dziecka jest również świetną inwestycją, która pozwoli wyrobić pożądany nawyk u młodej osoby.

Konto bankowe dla dziecka

Rachunek standardowy dla dziecka to już dzisiaj norma. Młoda osoba może nauczyć się zarządzania swoimi zaoszczędzonymi pieniędzmi. Procedura podpisania umowy z bankiem odbywa się inaczej niż w przypadku osoby dorosłej. Potrzebna jest obecność jednego z rodziców lub opiekuna prawnego, przy którym zostanie wpisana sygnatura do umowy. Jest to warunek konieczny.

Konto w banku dla dziecka

Konto dla młodzieży różni się nieco od rachunku standardowego kilkoma kwestiami:

  1. Konto jest całkowicie bezpłatne, a opłaty pobierane za wszelkiego rodzaju przelewy zazwyczaj posiadające bardzo niskie marże, które działają na korzyść osoby, która dopiero będzie wkraczać w dorosłość.
  2.  Konto może być podpięte pod inny rachunek-rodzica lub opiekuna prawnego w przypadku wyrażenia takiej chęci przez osoby uprawnione
  3. Umowę podpisuje się w obecności opiekunów prawnych lub rodzicieli.
  4. Ten rodzaj konta skierowany jest do konkretnej grupy wiekowej. Najczęściej podzielonej na rachunek dla osób do trzynastego roku życia i od trzynastego do osiemnastego.

Generalnie konto dla dziecka może być przyporządkowane tylko i wyłącznie jego osobie, natomiast jest możliwość podpięcia takiego rodzaju konta dla młodzieży pod konto rodziców lub opiekunów prawnych. W takim momencie osoby uprawnione mają pełen wgląd w operacje przeprowadzane na subkoncie i wszystkie dane na temat miejsca, w którym zostały wydane, wypłacone czy przelane pieniądze. Daje to pełną możliwość kontroli i wglądu w zarządzanie finansami przez osobę młodą. W gruncie rzeczy może być to całkiem przydatne rozwiązanie, ponieważ opiekuni dziecka mogą zweryfikować na co wydawane są pieniądze i mieć większą wiedzę na temat jego zainteresowań. W ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo, uświadomić swoją pociechę w momencie gdy rodzic zauważa coś , co wymaga większej uwagi. Poza tym, jest też bardzo wiele innych aspektów, które są kluczowe dla prawidłowej edukacji finansowej dotyczącej dziecka. Bardzo ważnym aspektem jest tutaj między innymi fakt, że mając pełen wgląd do finansów pociechy, można w łatwy sposób nauczyć rozsądnego i przemyślanego wydawania pieniędzy oraz oszczędzania i odkładania na swoje marzenia i cele. W takim wypadku, jeśli dziecko nabierze odpowiednich nawyków zarządzania swoimi finansami, istnieje bardzo duża szansa, że świadomość finansowa w przyszłości będzie oscylowała na bardzo wysokim poziomie zwiększając jakość życia w dorosłym świecie. Konto dla nieletnich to świetna możliwość na miarę dwudziestego pierwszego wieku , z której warto skorzystać.

Konto dla nastolatków jest ofertą bardzo podobną do tej wyżej opisanej skierowanej dla dzieci. Zazwyczaj różni się tylko przynależnością do konkretnej grupy wiekowej skierowanej od trzynastego do osiemnastego roku życia i szczegółami ustalonymi przez bank w obecnej, aktualnej ofercie. W każdej, pojedynczej instytucji bankowej jest to kwestia ustalana całkowicie indywidualnie.

Konto oszczędnościowe dla dziecka ranking

W celu zdobycia informacji na temat aktualnej, najlepszej oferty skierowanej dla dzieci lub nastolatków należy zapoznać się z niezależnymi portalami, które na zasadzie tzw. pros’ów i cons’ów są w stanie obiektywnie ocenić, która oferta jest najbardziej atrakcyjna dla wybranej grupy wiekowej. Należy tutaj bardzo precyzyjnie zapoznać się z opiniami dotyczącymi każdego pojedynczego portalu, gdyż bardzo można ulec manipulacji. Często różnego rodzaju strony i firmy promują wybrane banki, ponieważ są przez nie na bieżąco opłacane w celu promocji ofert. Z racji wysokiego pozycjonowania tych portali przez
pracę wielu zaawansowanych copywriterów SEO, taka strona pojawia nam się pierwsza w wyszukiwarce, dlatego niezwykle ważną, pragmatyczną i konieczną rzeczą jest obejrzenie wielu stron i wyciągnięciu prawidłowych wniosków z wiedzy jaką prezentują na swoim blogu. W ten sposób będziemy w stanie ocenić niezależność i rzetelność proponowanych nam „najlepszych” rozwiązań finansowanych skierowanych wprost w nasze potrzeby.

Jak założyć konto dla dziecka?

Właściwie nie ma w tym nic trudnego. Jeśli jesteś dzieckiem lub nastolatkiem i nie ukończyłeś osiemnastego roku życia, musisz udać się ze swoim opiekunem prawnym lub rodzicem do najbliższej filii w Twoim mieście. Na miejscu pracownik banku przedstawi wszystkie szczegóły dotyczące umowy, potem wystarczy zapoznać się z regulaminem, obecnym taryfami, tabelą opłat i podpisać umowę. Jeśli mieszkasz daleko od najbliższego miasta, w którym znajduje się bank, możesz zamówić podpisanie umowy kurierem. Musisz jednak pamiętać, że w pierwszym i w drugim przypadku konieczna będzie obecność Twojego rodzica lub opiekuna prawnego. Jest to bardzo ważne, gdyż bez tej osoby nie może zostać zatwierdzona żadna umowa.

Podsumowując, najlepsze konto dla dziecka powinno być bezpłatne, posiadać bardzo niskie marże. Dodatkowym atutem będzie możliwość podpięcia pod standardowy rachunek bankowy konta oszczędnościowego. Pozwoli to wyrobić zdrowe nawyki finansowe i umiejętność zarządzania swoim budżetem w sposób całkowicie racjonalny i efektywny.