Pożyczki dla firm

Prowadzenie przedsiębiorstwa, czy nawet jednoosobowej działalności gospodarczej, to ogromne wyzwanie ekonomiczne i logistyczne. Wiąże się bowiem z umiejętnością dokonywania strategicznych inwestycji, które czasem są dość ryzykowne i, zamiast spodziewanych zysków, mogą przynieść straty. Właściciele firm, za sprawą chybionych transakcji, czy nierzetelności niektórych kontrahentów, mogą stracić płynność finansową, a wówczas, by utrzymać się na powierzchni, będą potrzebować wsparcia finansowego z zewnątrz. Banki mają dość restrykcyjne zasady przyznawania środków finansowych, które nie każda firma jest w stanie spełnić. Przede wszystkim, w wielu bankach określono minimalny okres prowadzenia działalności przy ubieganiu się o limit finansowy (zazwyczaj to okres 12 miesięcy). Oczywiście banki sprawdzą również dokładnie historię kredytową przedsiębiorcy oraz obroty na rachunku firmowym. Wszystkie te czynniki już na starcie dyskwalifikują młode firmy, dopiero raczkujące na wymagającym rynku. Alternatywą dla osób prowadzących taką właśnie firmę są pożyczki pozabankowe dla firm.

Jak szybko uzyskać środki na działalność gospodarczą?

Wielu przedsiębiorców potrzebuje dodatkowych pieniędzy na prowadzenie biznesu „na już”. Pozabankowe instytucje pożyczkowe ograniczają zwykle formalności do niezbędnego minimum, zatem weryfikacja firmy oraz decyzja dotycząca przyznania środków, następuje znacznie szybciej niż w banku. Firmy pożyczkowe udzielają chwilówek na krótki okres kredytowania lub też pożyczek ratalnych, które można spłacać podobnie, jak w banku, nawet przez kilka lat. Pożyczki dla firm pozabankowe są zazwyczaj droższe od wparcia finansowego uzyskiwanego w bankach, lecz zdecydowanie łatwiej je uzyskać. Poza tym fakt, iż otrzymamy środki niemalże błyskawicznie, w wielu sytuacjach ma doniosłe znaczenie. Szybkie pożyczki dla firm coraz bardziej zyskują więc na znaczeniu.

Wsparcie finansowe dla nowych firm – jak je uzyskać?

Niektórzy pożyczkodawcy pozabankowi mają szeroką ofertę dla właścicieli firm. Proponują m.in.:

  • pożyczkę płatniczą (zapewnia płynność finansową);
  • pożyczkę obrotową (przeznaczona na pokrycie bieżących wydatków);
  • pożyczkę inwestycyjną (przeznaczona pod inwestycje, na które przedsiębiorcy obecnie nie stać);
  • pożyczkę technologiczną (jak sama nazwa wskazuje, służy do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań i modernizacji firmy);
  • pożyczkę pomostową (przeznaczona np. na zwiększenie nakładów, produkcji, itp.).

Gdy już zdecydujemy, który rodzaj wsparcia będzie dla nas optymalny, wystarczy złożyć wniosek. Można to zrobić w siedzibie danego pożyczkodawcy, lecz funkcjonują także pożyczki dla firm online, w przypadku których wniosek można złożyć przez Internet. Procedury wnioskowania o pożyczkę nie są tak uciążliwe, jak w banku, choć zapewne pożyczkodawca pozabankowy także poprosi nas o przedstawienie dokumentacji firmowej oraz sprawdzi naszą historię w BIK. Instytucje pożyczkowe, które nie są bankami, zwykle mają jednak dużo bardziej liberalne reguły przyznawania limitów finansowych, zatem z powodzeniem pożyczkę może otrzymać świeżo zarejestrowana firma. Pożyczkodawcy pozabankowi mają bowiem w swojej ofercie takie produkty, jak pożyczki dla nowych firm na start, czy pożyczki dla małych firm. Dla przedsiębiorcy najważniejsze jest, że szybko i wygodnie otrzyma pieniądze na konto i niemalże od razu po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej, może tymi środkami dysponować.

Pożyczki prywatne dla firm

Rozwiązaniem w trudnych sytuacjach związanych z prowadzeniem biznesu mogą być również prywatne pożyczki dla firm. Cechą charakterystyczną takiego rodzaju wsparcia jest fakt, iż są one udzielane przez tzw. inwestorów. Inwestorami mogą być, zarówno osoby prywatne, jak i firmy ościenne. Są to podmioty, które dysponują wystarczającym kapitałem, by inwestować go w rynek pożyczkowy. Dla pożyczkobiorców pożyczki prywatne mogą być idealnym wyjściem, ze względu na to, iż często są przyznawane nawet firmom lub osobom zadłużonym, a czasem BIK, czy KRD nie są w ogóle sprawdzane. Dla inwestorów taka forma pożyczania także jest opłacalna, bo nie uzyskaliby oprocentowania na tym samym poziomie, gdyby np. swój kapitał umieścili na lokacie. Pożyczki prywatne cieszą się coraz większym popytem, co najdobitniej dowodzi, iż taka forma finansowania przyjęła się na rodzimym gruncie.

Pożyczki dla firm – gdzie szukać?

Choć pożyczki dla przedsiębiorców nie legitymują się jeszcze taką mnogością ofert, jak pożyczki pozabankowe dla klientów prywatnych, to jednak możliwości na rynku jest całkiem sporo. By móc racjonalnie przeanalizować poszczególne propozycje oraz ich warunki, wystarczy skorzystać z dostępnej online porównywarki pożyczek. W ten prosty sposób, sprawdzimy, u którego pożyczkodawcy możemy wnioskować o najwyższą kwotę lub, kto zaproponuje nam najniższe koszty związane z pożyczeniem kapitału. Porównywarka jest funkcjonalnym narzędziem, pozwalającym w komfortowy sposób podjąć decyzję. Jej głównym zadaniem jest pomaganie w zaciąganiu tylko takich zobowiązań, które spokojnie będziemy w stanie spłacić, bez narażania się na nieprzewidziane konsekwencje. Porównywarka uczy zatem przemyślanego i rozsądnego zaciągania zobowiązań.

Pożyczki to produkty stworzone dla ludzi, ale trzeba je brać z głową.