Konta osobiste

Konto osobiste to obecnie nie żaden rarytas, lecz norma, nawet wśród reprezentantów starszego pokolenia, którzy do tej pory z nowoczesnymi technologiami byli na bakier. Wybierając konto osobiste trzeba kierować się swymi indywidualnymi zapatrywaniami oraz przeznaczeniem danego konta osobistego. To podstawowe wytyczne, by cieszyć się prawdziwym komfortem oraz korzystać z optymalnych i opłacalnych dla nas rozwiązań.

Konta osobiste ranking 2021

U progu nowego roku napotykamy na szereg udogodnień i promocji, warto zatem właśnie teraz zacząć poszukiwania idealnego produktu i zastanowić się, jakie konto osobiste wybrać. Funkcjonalny i użyteczny ranking przygotowany na rok 2021 i zawierający mnóstwo ofert wiodących banków, pozwoli w krótkim czasie zapoznać się z nimi wszystkimi oraz dokonać słusznego wyboru. Ranking ma postać bardzo przejrzystej tabeli, z której zaczerpniemy najistotniejszych informacji. Znajdziemy tutaj m.in. wysokość kosztów (bądź informację o braku kosztów) za prowadzenie rachunku, za kartę do bankomatu, bądź za dokonywanie przelewów krajowych i międzynarodowych. Jeśli będziemy chcieli zapoznać się szerzej z ofertą konkretnej instytucji, zostaniemy tam błyskawicznie przekierowani za sprawą wygodnego linku. Rankingi mają zróżnicowany zakres wyszukiwania, więc z góry powinniśmy określić, jaki konkretnie ranking nas interesuje, np.:

  • ranking kont osobistych;
  • ranking kont firmowych;
  • ranking darmowych kont osobistych;
  • ranking internetowych rachunków;
  • ranking najlepszych kont oszczędnościowych;
  • etc.

Oczywiście niektóre cechy będą się zazębiać, gdyż możemy np. znaleźć oferty zawierające konto osobiste online za darmo lub też internetowe konto firmowe. Możliwości i konfiguracji jest wiele. Ważne, by nie sugerować się obowiązującą modą, czy atrakcyjną wizualnie reklamą telewizyjną, lecz własnymi gustami i potrzebami. Konta osobiste ranking to narzędzie służące do wyszukiwania ofert idealnie korespondujących z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami, które uczy nas krytycznego myślenia oraz analizowania zalet i wad produktów przed ich zakupem.

Konta osobiste ranking jako drogowskaz

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, iż ranking zawiera tylko pewien zakres wiedzy na temat danych produktów, co rzecz jasna nie zwalnia nas z obowiązku dogłębnego zapoznania się z ofertą, którą mamy zamiar wybrać. Ranking publikowany jest w celach poglądowych, może zatem zawierać aktualne promocje i najistotniejsze punkty każdej oferty, lecz nie stanowi oferty kompleksowej. Oczywiście warto również pracownikom banków czy znajomym zadawać pytania typu „jakie konto osobiste polecacie”, by poznać rozmaite opinie i różne punkty widzenia. Rzetelną decyzję można podjąć bowiem dopiero wówczas, gdy posiada się pełen zakres informacji. Ostatecznym punktem odniesienia zawsze jednak muszą być osobiste preferencje. Pamiętajmy, że opcja, która sprawdza się u wujka, szefa, czy sąsiadki niekoniecznie dobrze sprawdzi się u nas. Zalecana jest zatem rozwaga i zdrowy rozsądek. Tym bardziej, iż większość osób zapytanych, jakie najlepsze konto osobiste, wskaże zapewne swoje własne, ponieważ z jakichś powodów zostało ono przez tę konkretną osobę wybrane.

Internetowe konto osobiste

Ponieważ konkurencja na rynku usług finansowych jest ogromna, banki zmuszone są, by nieustannie urozmaicać i uatrakcyjniać swoje oferty. Bądź co bądź jest to sytuacja korzystna dla klienta, bo ma z czego wybierać i nie jest zmuszany do korzystania z usług monopolistów. By pozyskać nowych klientów banki prześcigają się zatem w wymyślaniu wszelakich promocji. Otwieranie rachunku osobistego w określonym czasie może więc wiązać się z konkretnymi profitami. Jak powszechnie wiadomo, istotą promocji jest jej krótki czas obowiązywania. Trzeba zatem, mówiąc kolokwialnie, „wstrzelić się” w odpowiedni moment. Promocje mogą dotyczyć szczególnie preferencyjnych warunków na koncie oszczędnościowym, lub wprowadzenia limitu zadłużenia z niskim oprocentowaniem, albo też możliwości nieodpłatnego skorzystania z dodatkowych produktów banku.

Konto osobiste online

Ranking wirtualny oraz internetowa porównywarka ofert rachunków osobistych pozwoli nam wyrobić sobie pogląd na obecną sytuację na rynku finansowym i zyskać argumenty w ewentualnych negocjacjach z bankami. Narzędzia te służą nie tylko ludziom, którzy do tej pory nie mieli rachunku w banku i zastanawiają się, które konto osobiste wybrać. To także świetna opcja dla tych, którzy niekoniecznie są zadowoleni z obecnego rachunku i chcą przenieść swoje oszczędności do innego banku. Osoby, które do tej pory nie korzystały z bankowości elektronicznej mogą np. zechcieć założyć konto osobiste online w innym banku, aniżeli ten, z którego usług wcześniej korzystały. Ranking wskaże im wówczas konto osobiste przez Internet warte rozważenia. Podobnie rzecz ma się z każdym innym rodzajem rachunku bankowego. Może się tak zdarzyć, że już mieliśmy rachunek bankowy, lecz nasze potrzeby uległy zmianie (np. rachunek osobisty chcemy przekształcić w konto firmowe, ponieważ podjęliśmy działalność gospodarczą). Porównywarka internetowa pozwoli więc dostosować oferty kont osobistych do naszych potrzeb w bieżącej chwili lub w specyficznych okolicznościach.

Najlepsze konto osobiste

Dzięki możliwości założenia konta przez internet wszystko odbywa się szybciej niż w oddziale. Coraz więcej banków zachęca klientów do takiej formy otwierania rachunku, oferując im na przykład ciekawe nagrody rzeczowe. Nie trzeba wychodzić z domu i oczekiwać w kolejkach na możliwość rozmowy z pracownikiem banku, dojeżdżać do placówki, a później męczyć się z wykonywaniem przelewów w tradycyjny sposób. Bankowość internetowa to przyszłość, dlatego nie zwlekaj i już dziś załóż konto w banku przez internet!

Jak otworzyć konto osobiste?

Na pewno niektórzy wciąż jeszcze nie wiedzą, że zakładanie rachunku przez internet jest bardzo proste. Cóż, można się łatwo o tym przekonać, otwierając konto w wybranym banku. Oczywiście placówka, żeby umożliwiała wypełnienie wszystkich procedur bez fizycznej obecności klienta w oddziale, musi być wystarczająco nowoczesna. Decydując się na taki bank, od razu uzyskujesz wiele możliwości związanych z bankowością elektroniczną, solidne wsparcie i dostęp do usług płatności bezdotykowych, aplikacje na urządzenia mobilne itd. Żeby mieć konto przez internet, nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Formularz wypełnisz, mając przy sobie tylko dowód osobisty. Niekiedy zachodzi potrzeba przesłania kopii obu stron dowodu lub zeskanowania go, ewentualnie kurier przywożący umowę do podpisania obejrzy dowód potwierdzając zgodność danych. Na umowę wraz z danymi do logowania do panelu bankowości internetowej nie czeka się zbyt długo, w zależności od lokalizacji jest to jeden, maksymalnie trzy dni. Nieco później docierają karty płatnicze i dopiero wtedy można w pełni korzystać z konta – m.in. płacić kartą w sklepie lub pobierać pieniądze z bankomatu.

Konto osobiste internetowe

Nawet w dzisiejszych czasach są osoby, które nie korzystają na co dzień z internetu. Jeśli tak jest, w celu założenia konta można odwiedzić kafejkę internetową lub skorzystać z podłączonego do sieci komputera u znajomego bądź rodziny. W takim przypadku niezbędna jest większa ostrożność, zwłaszcza w kafejce. Dlaczego? Przy zakładaniu rachunku podaje się wiele prywatnych danych, a zwrotnie otrzymuje dane dostępowe do bankowości elektronicznej. Po zakończeniu pracy należy przynajmniej pamiętać o wylogowaniu się, jak również wyczyszczeniu danych tymczasowych przeglądarki, głównie ciasteczek (cookies). W większości przypadków to wystarczy. Nie trzeba zapisywać żadnych haseł w plikach na tym komputerze, najlepiej użyć do tego prywatnego notatnika bądź zdecydować się na hasło na tyle zmyślne, by nie sprawiło problemów przy zapamiętywaniu. Z konta założonego przez internet można korzystać również przez internet (więc wizyty w kafejce będą się powtarzały), ale ponieważ jest to zwykły, w pełni funkcjonalny rachunek, można przelewać czy wypłacać pieniądze również w inny sposób – korzystając z bankomatu lub np. na poczcie.

Konta osobiste online

Niektóre banki działają wyłącznie w internecie. Zakładając w takim banku konto osobiste przez internet, nie odwiedza się placówki w celu podpisania umowy. Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia korzystania z rachunku wysyłane są do klienta pocztą lub kurierem, a część może nawet być wysłana pocztą elektroniczną. Dla wielu osób jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, bo mogą po prostu poczekać na przesyłkę i nigdzie nie jeździć. W ten sam sposób można będzie w przyszłości załatwiać wszelkie ważne sprawy – banki internetowe polegają wyłącznie na nowoczesnych kanałach i kontaktują się z klientem przez internet, ewentualnie telefon. Oczywiście ma się dostęp do infolinii oraz komunikatora, dzięki któremu da się w niemalże dowolnej chwili porozmawiać z konsultantem. Jeśli bank posiada gdzieś placówkę, niekiedy zdarza się konieczność odwiedzenia jej, ale muszą to być naprawdę poważne kwestie. W większości przypadków wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji na stronie internetowej banku, w panelu klienta bądź telefon do właściwej osoby.

Najlepsze konta osobiste

Nie wiesz, czy można założyć konto osobiste i czuć się z tym całkowicie bezpiecznie? Dzisiejsza bankowość internetowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż kiedyś, dzięki zastosowaniu silnego szyfrowania dane klientów są nieosiągalne dla przypadkowych ciekawskich i tych, którzy chcieliby je przejąć. Bez żadnego problemu i najmniejszych obaw można więc skorzystać z internetu i tą drogą wypełnić formularz, co będzie skutkowało założeniem nowego konta w wybranym banku. Oczywiście nieuwaga klienta może zniweczyć wszelkie starania pracowników banku i producentów użytego oprogramowania, dlatego też należy zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo. Szczególnie podejrzane są maile zachęcające do zmiany hasła z poziomu poczty e-mail lub informacje o różnych niezbędnych modyfikacjach, które wymagają potwierdzenia hasłem logowania. Takie sposoby są wykorzystywane przez hakerów do uzyskania danych, za pomocą których klient loguje się do swojej bankowości internetowej. Jeszcze więcej zagrożeń czyha na użytkowników aplikacji mobilnych i mikropłatności.

Pierwsze konto osobiste online

Ktoś niedoświadczony lub niepełnoletni może nie orientować się, w jaki sposób należy założyć konto osobiste w banku przez internet. Na szczęście to bardzo prosta czynność, do tego w razie problemów można skorzystać albo z rozbudowanej pomocy dostępnej na stronie, albo poprosić o pomoc konsultanta (bywa dostępny online, więc pomoc udzielana jest natychmiastowo). W obu przypadkach warto dokładnie analizować każdy punkt i podpunkt formularza. Z reguły w celu otworzenia rachunku bankowego przez internet trzeba podać dużo danych prywatnych, takich jak oczywiście imię i nazwisko, imiona rodziców, nazwisko panieńskie matki, adres zamieszkania, PESEL i wiele innych. Należy sprawdzać, czy każdy wpis jest poprawny, bo niekiedy nawet drobna pomyłka utrudnia lub nawet uniemożliwia poprawne korzystanie z rachunku – robiąc literówkę w nazwisku można od razu mieć odrzucony wniosek o założenie konta, albo też problem pojawi się później przy okazji porównywania podanych danych z dowolnym potwierdzającym je dokumentem.

Internetowe konta osobiste

Popularyzacja bankowości elektronicznej zapewnia dużo łatwiejszą i szybszą realizację wielu ważnych spraw związanych z finansami. Jednym z ułatwień jest możliwość założenia konta w banku przez internet, co samo w sobie mocno upraszcza procedury. Banki starają się zachęcać klientów nie tylko do wnioskowania o konto online, ale również do wykonywania przelewów czy innych operacji przez internet. Z tego też względu prowadzenie finansów przez internet jest dużo tańsze. W wielu bankach przelewy zwykłe są całkowicie darmowe, można do tego uzyskać tańsze przelewy natychmiastowe lub tzw. blue cash. Podobnie inne usługi, na przykład te związane z wymianą walut bądź opłacaniem rachunków. Trzeba też wspomnieć o dodatkowych możliwościach. Typowe są chociażby zwroty za zakupy czy comiesięczne opłaty (można dostać zwrot w wysokości kilku % sumy wydanej na pokrycie rachunków lub za konkretny rodzaj zakupów). Atrakcyjna jest też usługa darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów lub możliwość sięgnięcia po kredyt odnawialny.

Konto internetowe osobiste

Obecnie nie ma żadnych ograniczeń dodatkowych, jeśli chodzi o konto osobiste przez internet. Każdy może założyć tą drogą własny rachunek bankowy i uniknąć oczekiwania w placówce na swoją kolejkę. Z uwagi na to, że niemalże w każdym domu dostęp do internetu stał się czymś tak zwykłym jak elektryczność, bankowość internetowa powoli wypiera tradycyjne załatwianie spraw finansowych. Nie dotyczy to wyłącznie osób prywatnych. Przedsiębiorcy również wybierają przeważnie te banki, które wspierają nowoczesne rozwiązania internetowe. Ta droga jest po prostu szybsza, łatwiejsza i coraz bardziej bezpieczna, dlatego wszystkie liczące się banki zachęcają klientów do korzystania z jej możliwości, oferując tańsze, ciekawsze i niezbędne usługi.